Buldog francuski – czy to rasa dla Ciebie? - PieskieSzycie

Buldog francuski – czy to rasa dla Ciebie?

Nowy członek ekipy
Pieskie Szycie ma nowego członka ekipy!
31 października 2019
Koronawirus u pas
Covid-19 u psów? Czy mogę zarazić się koronawirusem od mojego psa?
7 kwietnia 2020
Nowy członek ekipy
Pieskie Szycie ma nowego członka ekipy!
31 października 2019
Koronawirus u pas
Covid-19 u psów? Czy mogę zarazić się koronawirusem od mojego psa?
7 kwietnia 2020

Buldog francuski to kumpel na całe życie. Powiedzenie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka w przypadku tej rasy sprawdza się w 100%.

Nieważne czy jesteś singlem z dużego miasta, właśnie przeszedłeś na emeryturę i nie wiesz, co zrobić z wolnym czasem, czy masz trójkę dzieci i żadnych planów na najbliższe 10 lat. Buldog u boku na pewno wniesie wiele kolorytu do Twojego życia.

Buldog francuski: dobry wybór dla początkujących?

Jeżeli nigdy nie miałeś psa i trochę się boisz, że nie poradzisz sobie w wychowaniu zwierzaka nieco jednak większego od rybki, uspokajamy. Buldożek to rasa idealna do ułożenia i nauczenia komend przez niedoświadczonych opiekunów. Na pierwszy rzut oka może wydać się groźny. Jednak każdy, kto spędził więcej czasu z przedstawicielem tej właśnie rasy, powie o buldożku: miły, towarzyski, czarujący - najlepszy pies do towarzystwa. Jedyne o czym warto pamiętać, nierzadko buldożkowy egzemplarz cierpi na różne schorzenia, także ku zdziwieniu niedoświadczonych właścicieli, częste wizyty u weterynarza i zdrowotna nadopiekuńczość mogą stać się codziennością.

Sympatyczny, ale uparty buldożek

Nie wiemy czy to ze względu na swoją budowę ciała, nieco większą w stosunku do reszty tułowia głowę, czy charakterystyczne dla tej rasy średniej wielkości uszy, buldogi francuskie wzbudzają sympatię. Możemy się założyć, że każdy, kto choć raz spotkał na swojej drodze buldoga, przynajmniej się uśmiechnął. Buldog szybko zjednuje sobie ludzi. Jest miły i bardzo uroczy, dlatego często właściciele tej rasy psów w pierwszych tygodniach pobytu psa w domu zaniedbują naukę podstawowych zasad. W ten sposób narażają się na kłopoty w całkiem niedalekiej przyszłości.

Buldog - pies niepozorny, ale zniszczyć potrafi

Nie dajmy się zwieść urokowi tego niepozornego malucha. Buldogi francuskie są inteligentne, szybko się uczą i bywają uparte. Jeśli pies raz wskoczy po spacerze na kanapę z brudnymi łapkami, a Ty nie zareagujesz, na pewno ochoczo zrobi to ponownie. Buldog ma mocny charakter i potrafi być bardzo uparty. Jeśli jako szczeniak nabierze złych nawyków, jako dorosły zwierzak pewnie będzie krnąbrny i uciążliwi. Wprowadź zasady od początku. Kiedy wracasz do domu z pracy czy ze spożywczaka, przywitaj się z psem dopiero, kiedy jego cztery łapy znajdą się na podłodze. Chyba, że lubisz, kiedy radośnie skacze i łapie za rękaw Twojej nowej sportowej kurtki, kaszmirowego płaszcza złowionego na wyprzedaży, czy buszuje nosem w reklamówkach… Buldog francuski – rasa wymagająca? =>>>

Buldogi kochają dzieci

Buldog to pies, który zawsze odnajdzie się w towarzystwie dzieci. Lubi się bawić. Zdarza się, że podekscytowany zapomina o swojej solidnej wadze i z radości przewraca dziecko. Ma ugodowy charakter, jest cierpliwy i chętnie się przytula. Mógłby być z człowiekiem 24/7 h. Dla buldożka największa kara to czas, kiedy musi być sam. Poza tym nawet jeśli w domu przebywa noworodek, to nic nie szkodzi. Jeśli zdarzy mu się dać głos, sam jest zdziwiony brzmieniem swojego szczeknięcia.

Buldog to nie typ sportowca

Jeśli nie jesteś fanem sportu i długich spacerów, to nic nie szkodzi. Z buldogiem świetnie się w tej kwestii dogadacie. Psy tej rasy nie mają duszy wędrowca. Nie są żądne przygód i nie szukają mocnych wrażeń po drugiej stronie ulicy. W nocy na pewno nie przyśni im się długa i męcząca pogoń za kotem. Szybciej miły wieczór na kanapie w towarzystwie swojego pana albo pani. Krótki spacer w niezbyt szybkim tempie w zupełności im wystarczy, po dłuższym łapią zadyszkę. Pamiętajmy, że buldogi to pieski, które ze względu na swoją budowę nie powinny chodzić po schodach (krótkie nóżki i genetyczna wada kręgosłupa). Nie przepadają też za wodą i upałami. Buldog francuski na wakacjach =>>>

Kogo wybrać: buldog francuski vs buldog angielski

Dobrze. Chcesz mieć buldożka, ale nie wiesz czy powinien to być francuski, czy angielski przedstawiciel tego gatunku. Jeśli myślisz o wyborze tego drugiego, pamiętaj, że będzie większy i cięższy od francuskiego. Możliwe, że okaże się też bardziej uparty. Jak wygląda? Jeśli kojarzycie serial sprzed lat pt. “Gliniarz i Prokurator”, to macie odpowiedź. Leniwy pies należący do jednego z głównych bohaterów to buldog angielski o imieniu Max. Niezależnie od tego, czy w Twoim domu zamieszka buldog francuski czy owczarek niemiecki, pamiętaj o jednej podstawowej zasadzie: pies to Twój przyjaciel, za którego jesteś odpowiedzialny o każdej porze dnia czy nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *