Buldog francuski – rasa wymagająca - PieskieSzycie
Mata chłodząca dla psa niebieska
Dlaczego nie używamy mat żelowych?
6 lipca 2019
Mata chłodząca dla psa niebieska
Dlaczego nie używamy mat żelowych?
6 lipca 2019

Buldog francuski – rasa wymagająca

To, że buldogi francuskie są piękne, mądre i słodkie – każdy właściciel tej rasy wie.

To, że wymagają wielu poświęceń i nakładów finansowych – to już nie każdy.

A rasa tego psa, to wyzwanie dla jego właściciela. Dlaczego? Przeczytajcie sami.

Wielbiciel dzieci

Buldogi francuskie to pieski pozytywnie nastawione do otaczającego je świata. Są bardzo przyjazne i łagodne i uwielbiają dzieci. Jeśli masz w domu malucha, buldożek będzie dla nim wspaniałym towarzyszem zabaw. Prawie nie szczeka, jest wesoły i bywa uparty. Jeśli coś mu się nie spodoba, to ciężko przekonać go do porzucenia swoich uprzedzeń.

Z psem trochę jak z dzieckiem, można (a nawet trzeba!) go wychować. Najważniejsza jest konsekwencja. Nie daj się zwieść słodkim oczkom i proszącemu spojrzeniu o dodatkową porcję karmy – z kamienną twarzą odmów mu tego, co uważasz, że mu zaszkodzi lub nie będzie odpowiadało Tobie: na przykład spania w jednym łóżku. Jak raz odpuścimy, pies od razu to wyczuje i już nie da się wygonić z ciepłej pościeli.

Typowy kanapowiec?

Rasa ta, to zdecydowani domatorzy. Uwielbiają spać, spać i jeszcze raz spać. Jeśli ma do wyboru spacer lub kojec… wiadomo, co wybierze. Jeśli przy tym dostanie odrobinę czułości od właściciela, który pozwoli mu drzemać na swoich kolanach i podrapie po brzuszki, buldog będzie w siódmym niebie!

Buldożkowe zdrowie

A dlaczego jest to rasa wymagająca? Ponieważ jest to piesek o delikatnym zdrowiu. Należy szczególnie o niego dbać. Ze względu na swoją budowę czaszki, wydaje chrapliwe dźwięki i miewa problemy z oddychaniem, wymaga to stałego monitorowania.

Konieczne jest unikanie przeciągów, bo piesek łatwo się przeziębia. Często stosowanym rozwiązaniem tego problemu są specjalne ubranka, które chronią psa przed przewianiem. Mogą być to szlafroki zakładane po kąpieli lub cieplejsze bluzy czy kurteczki na zimne dni.

Warto przygotować dla niego chłodne, zacienione miejsce w domu, bo bardzo źle znosi upały, a jeśli wybieramy się na spacer, to najlepiej wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, gdy temperatury nie są już tak uciążliwe. Idealnym rozwiązaniem na lato będzie specjalna mata chłodząca dla naszego pupila. Wykonana jest z miękkiej tkaniny, którą nasącza się letnią wodą i pies, kładąc się na niej, obniża temperaturę swojego ciała. Po wyschnięciu zwilża się matę ponownie. Ważne, aby nie stosować popularnych mat żelowych, które bardzo długo trzymają zimno – długie leżenie na tego typu podłożu, może prowadzić do zapalenia pęcherza i chorób nerek.

Prawdziwy francuski piesek

Poruszmy też temat jedzenia – buldożka nie należy przekarmiać. Szkodzi to jego zdrowiu i kondycji fizycznej. Jednak ten psiak to mały głodomorek, uwielbia jeść! Podanie mu karmy dwa razy dziennie w zupełności mu wystarczy, a szczeniak powinien jeść maksymalnie cztery razy dziennie niewielkie porcje. Należy przestrzegać diety, która powinna obfitować w mięso. Eliminujemy z pożywienia wszelkiego rodzaju przekąski, które nadwyrężają delikatny żołądek buldoga i mogą powodować wzdęcia. Zboża też nie są mile widziane, ponieważ mogą wystąpić alergie.

Mamy nadzieję, że nie zniechęciliśmy Was do posiadania pieska tej rasy, a nakłoniliśmy do przemyślenia i podjęcia świadomej decyzji o przygarnięciu takiego pupila. Gwarantujemy, ze da on Wam mnóstwo radości i obdarzy was niemierzalną wręcz miłością!:) Powodzenia!

2 Comments

  1. Ja właśnie się zastanawiam, czy nie zaadoptować takiego buldoga francuskiego. Obecnie mam Golden Retrievera od szczeniaka i myślę, że bardzo by mu się spodobał taki kumpel francuski. Z kotek się lubi to i z małym pieskiem nie byłoby problemu.

    • Pieskie Szycie pisze:

      Nasza ekipa też się powiększyła o nowego członka – właśnie adoptowaliśmy drugiego psiaka – tym razem maltańczyka, ale z dwójką też nie ma problemu. Także polecamy. Buldożki francuskie są bardzo przyjazne w stosunku do innych psiaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *