Buldog francuski na wakacjach - PieskieSzycie
Mata chłodząca dla psa niebieska
Dlaczego nie używamy mat żelowych?
6 lipca 2019
Nowy członek ekipy
Pieskie Szycie ma nowego członka ekipy!
31 października 2019

Buldog francuski na wakacjach

Hej Przygodo! – czyli podróż z buldogiem francuskim

Lato, wakacje – wiec marzy nam się wyjazd na doładowanie baterii. Mając buldożka na pokładzie, miejsce docelowe na spędzenie urlopu, musi być dokładnie przemyślane.

Najpierw wybierzmy przestrzeń przyjazną psom. Po co nam niepotrzebny stres związany z minami innych urlopowiczów, gdy dreptamy z naszym buldogiem na spacer o 6 rano? Tak, piesek tej rasy zrobi z nas ranne ptaszki. Buldogi francuskie to wrażliwe na temperaturę pieski. Nie znoszą upałów, ponieważ w gorące dni bardzo ciężko im się oddycha i łapią zadyszkę, przez budowę swojej czaszki. Dlatego też oszczędźmy mu cierpień i wyprowadzajmy go wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, gdy upał już tak nie doskwiera.

Wracając jednak do naszej podróży: gdy już miejsce zostało wybrane, pamiętajmy odpowiednim zabezpieczeniu przejazdu naszego psiaka. Jeżeli na co dzień jeździ w transporterze, zróbmy miejsce w bagażniku, jeśli natomiast przyzwyczajony jest podróżować na siedzeniu pasażerka, koniecznie przygotujmy dla niego specjalne pasy. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Teraz czas na spakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy dla naszego pupila.

W związku z dość wątłym zdrowiem naszych buldogów francuskich, pamiętajmy o książeczce zdrowia oraz ostatnich szczepień pieska. Szczególnie, jeśli nasz wyjazd jest zagraniczny, obowiązkiem jest posiadanie dokumentów. Do papierów psa zalicza się również paszport oraz obowiązkowy czip.

Ułatwieniem dla nas będzie adresówka, którą przypinamy do psiej obroży, na wypadek, gdyby buldog zanadto się od nas oddalił. Smycz i kaganiec to również wyposażenie obowiązkowe.

Psy tej rasy mają bardzo wrażliwe żołądki, nie radzimy więc eksperymentować na wakacjach z nowym jedzeniem. Weźmy z domu sprawdzoną, nie szkodzącą naszemu psu karmę oraz wodę w butelce. Nie zapomnijmy o psich miseczkach!

Na wszelki wypadek weźmy też ze sobą apteczkę, w której znajdą się najpotrzebniejsze leki, opatrunki, preparaty na komary i kleszcze, węgiel na niestrawność czy inne leki, które przyjmuje nasz pies. Przezorny zawsze zabezpieczony, jak mówi przysłowie. Polecamy, szczególnie na wakacjach.

Aby nasz piesek szybciej się zaadoptował w nowym miejscu, spakujmy jego kojec lub kocyk, pachnący domem. Poczuje się bezpieczniej mając coś znajomego pod nosem. Warto też pomyśleć o ulubionej zabawce czy gryzaku, aby miał się czym bawić w chwilach naszego relaksu.

Każdy właściciel buldoga francuskiego wie, że ten potrzebuje mieć swoje ubranka – bluzę na chłodniejsze dni, czy szlafrok dla buldoga francuskiego, który ochroni go przed zmarznięciem po wyjściu z wody. Rasa ta jest wrażliwa na zmiany temperatury i łatwo się przeziębia. Warto więc, zamiast numeru telefonu do najbliższego weterynarza, wziąć ze sobą odzież zapewniającą psiakowi komfort i uchronienie go przed wirusami.

Z kolei jeśli zapowiadane są upały, polecamy zaopatrzyć się w matę chłodzącą, najlepiej wykonaną ze specjalnej tkaniny, którą zwilża się letnią, nie zimną, wodą. Pies leżąc na niej, ochładza swoje ciało, bez niebezpieczeństwa, że leżąc na niej za długo, nabawi się zapalenia pęcherza lub nerek. Mata jest wielorazowego użytku, w razie potrzeby można ja namoczyć powtórnie.

Niby rzecz banalna, ale w ferworze pakowania można przeoczyć ten drobny, ale jakże ważny przedmiot: woreczki na nieczystości naszego pupila. Wszakże nie chcielibyśmy oglądać zniesmaczonych min współurlopowiczów, wdeptujących w niespodziankę po naszym psiaku?

Życzymy wam udanych wakacji!:)

Szukasz opieki nad buldożkiem na czas urlopu? Skorzystaj z ogłoszeń JOOBLE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *